Business-Blog

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER e Teşekkür Ettik

5580 Sayılı Kanunun 13. Maddesi gereği Şehit ve Gazi çocukları Özel Eğitim ve Öğretim kurumlarından %3 kontenjan dahilinde ücretsiz faydalanmaktadır. Ancak Şehit Aileleri ve Gaziler; özel okulların servis ve yemek bedelini ödemekte güçlük çektiklerinden dolayı büyük bir kısmı çocuklarını devlet okullarına göndermektedir.

Bu durumu değerlendirerek her zaman bizlere sahip çıkan, bugünde Şehit Aileleri ve Gazi çocuklarının eğitimi ve öğretimi için maddi manevi desteğini esirgemeyerek özel okullara yazı yazan Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER sayesinde; özel okulların yaklaşık %80 ‘i bu yıl Şehit ve Gazi çocuklarından servis ve yemek bedeli almamaktadır.

28 Kasım 2021 Perşembe günü, Üyelerimizin ellerinde taşıdıkları teşekkür pankartlarıyla birlikte İzmir Valiliği Binasının önüne geldik ve Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER ‘e Şehit ve Gazi çocuklarının eğitimine yapmış olduğu katkılarından dolayı valilik önünde basın açıklaması yaparak teşekkür ettik.

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER ‘e Şehit ve Gazi çocuklarının eğitimine yapmış olduğu katkılarından dolayı yönetim kurulumuz ve tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. 

Site Editörü
Vedat AYAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

İletişim Formu

İletişime Geç

Telefon Numaralarımız
0232 483 14 77
0552 503 00 93


Fax Numarası
0232 483 77 65


E-Posta Adreslerimiz
izmirsehitgazibsk@gmail.com

Adres Bilgilerimiz

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Başkanlığı


Adresimiz

Donanmacı Mahallesi 1729 Sokak No: 1 K: 2 D: 6 Karşıyaka/İzmir