HESAP OLUŞTUR

BİLGİLERİN Mİ UNUTTUN?

Projeler

01

Üyeler İçin Lokal Açılacak;

İzmir’de bulunan Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin hizmetine sunulmak üzere, sohbet edebilecekleri, kaynaşabilecekleri, dertleşebilecekleri bir lokal açılışı gerçekleştirilecektir. Yönetime geldiğimizde Belediye Başkanlıkları ve ilgili makamlar nezdinde gerekli görüşmeler yapılarak, bütün dernek üyelerimizin en iyi şekilde ulaşım sağlayabilecekleri, otopark imkanları olan, çocuk oyun alanlarının da teşkil edildiği güzel bir dernek yerine geçiş sağlanacaktır. Yeni dernek şubesi yerinde gerek görme engelliler, gerekse de her türlü fiziksel kısıtlar dikkate alınarak şube dizaynı yapılacaktır.
02

Üyelerimizden birinin tırnağı incinse biz yardıma koşacağız;

Hukuken verilmiş bulunan hakların en iyi şekilde kullanılabilmesi ve herhangi bir haksızlığa maruz kalındığında bizimle irtibata geçilmesi ve avukatımıza vekalet verilmesi yeterli olacaktır. Her türlü hukuksuzlukta derhal avukatlarımız devreye girecek, ücretsiz avukat desteğimiz ile üyelerimizin yaralarını saracağız. Bunun yanında üyelerimizin hukuken var olan haklarının kullanımı ile ilgili olarak 24 saat esaslı bilgilendirme sistemi kuracağız. Her zaman üyelerinin yanında bir dernek şubesi anlayışı bizim yönetimimizle gelecek.
03

Sosyal Aktiviteler Gerçekleştireceğiz;

Unutulan, evlerine kapanmış hayata küsmüş Gazi ve Şehit ailelerin hayata dönüşü için dernek olarak sosyal aktiviteler gerçekleştireceğiz. Sosyal aktivitelere katılımda ayrımsız tüm üyelerimizin faydalanabileceği, eşit, adil bir sistem uygulayacağız.
04

Yapılacak her çalışmada diğer dernek ve vakıflarla beraber proje geliştireceğiz;

İzmir’de birlik ve beraberlik içerisinde, İzmir Şehit Aileleri Derneği ve Muharip Gaziler Derneği ile ortak projelere imza atacağız.
05

Siyaset üstü bir anlayışla hareket edeceğiz;

Hiçbir siyasi parti ya da anlayışın arka bahçesi olmayacak, bütün siyasi partilere eşit mesafede, amacı Şehit aileleri ve Gazilere hizmet etmek olan bir yönetimin iş başına gelmesini sağlayacağız. Derneğe yapılacak her türlü yardımın tamamen objektif ve hakkaniyet kriterlerine uygun olarak, “adil” bir şekilde dağılımını sağlayacağız. Mevcut Belediye Başkanlıklarının ya da Kaymakamlık yardımlarının üyelerimizin onurlu duruşlarını muhafaza ederek verilmesi için çalışmalar gerçekleştireceğiz.
06

İşyeri sorunlarında üyelerimizin her an yanında olacağız;

Çalışan Gazilerimizin ve Şehit ailesi yakınlarının çalışma yerlerindeki sıkıntıları sosyal koşullarında ortaya çıkan sorunların tespiti için yönetim kurulu olarak bizzat işyeri ziyaretleri gerçekleştirecek, var olan tüm işyeri sorunlarının çözümlenebilmesi için ilgili makamlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Üyelerimizin herhangi bir kanuna aykırı idari işlem ya da eyleme maruz kalmaları halinde de avukatlarımız marifeti ile gerekli hukuki girişimlerde bulunacağız.
07

Üzüntülü ya da mutlu anlarımızda toplu katılımlar sağlayacağız;

Üyelerimizin her türlü üzüntülü veya mutlu anlarında onların yanında olacak bir dernek şubesi hayal ediyoruz. Şehit cenazelerine katılımın en üst düzeyde olması için gerekli her türlü tedbiri alacağız. Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife malulleri olarak onurlu duruşumuzun ve hassasiyetlerimizin yılmaz bekçisi olacağız.
08

Çalışan üyelerin derneğe gelebilmeleri için hafta sonu da hizmetinizdeyiz;

Hafta sonları ayda 2 kere çalışan üyelerin derneğe gelebilmeleri için derneği açık tutacağız. Bunun dışında derneğin açık olmadığı zaman dilimlerinde de 7/24 açık olan Başkan ve yönetim kurulu üyeleri telefon numaralarından her an irtibata geçerek her türlü sorunlarını çekinmeden iletmeleri ve derhal çözüm üretilmesini sağlayacağız.
09

Her türlü yardım ve imkânlar eşit dağıtılacaktır;

Hiçbir ayrım gözetmeksizin dernek şubemize gelecek her türlü ayni veya nakdi yardım ile imkânların tüm dernek üyelerimiz arasında eşit dağılımı sağlanacaktır. Gerekirse noter huzurunda kura yolu ile dağıtımlar gerçekleştirilecektir. Dernek şube başkanı dâhil hiçbir üyeye ayrıcalık tanınamaz.
10

Dernek üyelerimizle birlikte ayda en az 1 kere toplantı yapılacak;

Üyelerimizin sorunlarını birebir dinleyebilmek, yapacağımız projelerimizle ilgili görüş ve önerileri almak, şubemizi istenen ideal seviyeye getirerek kollektif aklı harekete geçirebilmek için ayda en az 1 kez toplantı düzenleyeceğiz. Yapacağımız bu istişare toplantılarında herkese söz hakkı vererek dinleyecek, bütün üyelerimizin uyarı, öneri ve şikayetlerini dikkate alarak çalışmalarımıza yön vereceğiz.
11

Derneğin kimsenin tapulu malı olmadığını herkese göstereceğiz;

Bütün üyelerimizi kucaklayan biz anlayışa sahip olan yönetimimiz üyelerimizin çekinmeden diledikleri zaman gelebilecekleri bir dernek şubesi dizayn edecektir. Dernek şubemiz üyelerimizin dert ortağı, arkadaşı, her zaman danışabileceği bir merkez olacaktır. Sürekli belirli kişilerin geldiği bir şube olmaktan çıkaracağız.
12

Gelemeyen üyemizin biz yanına gideceğiz;

Fiziksel kısıtları dolayısı ile ya da yaşlanan üyelerimizin sorunlarını dinleyebilmek için biz yanlarına gideceğiz. Bir telefonla bize ulaşılması halinde derhal üyemizi ziyaret ederek sorununa çözüm üreteceğiz. Yerinde sorun tespiti yaparak, sorun çözümlenene kadar mücadele edeceğiz.
13

ARGE çalışmaları yapacağız;

Gerek dernek şubesinin her zaman ayakta durabilmesi ve üyeleri için gerçekleştireceği sosyal aktivitelerin finansmanını sağlayabilmek amacı ile ARGE çalışmaları yapılacak, şubenin cafe, büfe vb. yerler ile temel gelirlere kavuşabilmesi için ilgili makamlarla gerekli görüşmeler gerçekleştirilecektir.
14

Milli ve Dini bayramlarda Şehit Aileleri ve Gaziler olarak coşkulu katılım sağlayacağız;

Milli ve manevi duygularımız , hassasiyetlerimiz, onurlu duruşumuz bizim için her şeyden önce gelmektedir. Bu anlamda Milli ve Dini bayramlarımızı hep birlikte omuz omuza coşkulu katılımla kutlayacak tedbirleri alacak, gerekli organizasyonları gerçekleştireceğiz.
15

Şehit ve Gazi Çocukları için burs imkânı yaratılacak;

Gerek şube olarak ileride gerekli ARGE çalışmaları ile gerçekleştirilecek girişimlerle temel gelirlere kavuşması, gerekse de burs verebilecek hayırsever iş adamları ve Belediyelerle görüşülerek çocuklarımıza burs verilebilmesi için çalışmalar gerçekleştirilecek. Çocuklarımızın kimseye muhtaç olmadan eğitimlerini sürdürebilmesi için gerekli tedbirleri alacağız.
16

İzmir Şubesine yakışır bir web sitesi kuracağız;

Mevcut sitenin yetersiz olması nedeni ile dernek şubemize yakışan çok güzel bir web sitesi ile üyelerimize sürekli anlık bilgilendirmelerde bulunacak, şeffaf bir yönetim anlayışına sahip olacağız. Dernek üyelerimize her türlü gelişmeden SMS bilgilendirme sistemi ile bilgi vereceğiz.
17

Sevgili Şehit Aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulü kardeşlerim,

Bizim yapacağımız çalışmalar bu maddelerle sınırlı değildir. Sorun tespit et ve çözümle anlayışından hareketle üyelerimizin karşılaşacağı her türlü sorunun çözümlenebilmesi için gerekli çalışmaları yapacağımız gibi, her türlü öneri ve teklifi de derhal dikkate alarak gerekli girişimleri gerçekleştireceğiz. O makama “Başkan” olmak için değil, sizin emrinizde çalışacak bir kardeşiniz olarak talibim. Resmiyette Başkan ben görünecek olsam da bilin ki, göreve geldiğimizde Başkan siz olacaksınız. Bizler sizin sesiniz, sizin yüreğiniz olacağız. Ve her zaman sizin emrinizde olan bir İzmir Şubesi olarak vücudumuzu taşın altına koyarak canla başla çalışacağız. Bu anlamda üye olsun, olmasın İzmir’de bulunan tüm kardeşlerimin desteğini bekliyorum. Saygılarımla.
TOP